Yeni Nesil Biyoteknoloji Uygulamaların Öncüsüyüz

GlySilk

Glutatyon, vücudumuzun ana antioksidanıdır. Sağlığımızın sürdürülebilirliği için en önemli moleküldür. Vücudumuz tarafından sentezlenebilen bu enzim ne yazık ki dışarıdan alınamamaktadır.

Glutatyon , vücudumuzun her hücresinden iki enzim etkisiyle üretilir. İlki gama-glutamilsistein (GGC) üretmek için glutamat ve sisteini birleştirir, ikincisi glutatyon oluşturmak için gama glutamilsistein’e (GGC) glisin ekler.

Yaş aldıkça vücudumuzun glutatyon için gerekli gama glutamilsistein (GGC) sentezi yetersiz kalır. Çalışmalar göstermiştir ki bu enzim yapının dışarıdan takviyesi ile glutatyon sentezini aktif tutabiliriz. Günümüzde glutatyon adı altında redükte preparatlar bu fonksiyon açısından yetersiz kalmaktadır.

Ağır yaşam koşulları, sağlıksız beslenme, toksinlere maruz kalma karaciğer üzerine büyük baskı yapmaktadır. Glutatyon vücudumuzda olumsuzluklara karşı mücadele eder.

  • Serbest radikaller için ilk savunma hattıdır.
  • Hücresel solunum ve beyin sağlığını destekler.
  • Spor gibi yüksek aktivite sırasında performansı ve dayanıklılığı artırırken sonrasında dokularda oluşan harabiyetin hızlıca toparlanmasını sağlar. Bu yıpratıcı etkiler sırasında oluşan oksidatif stres en başta gelen yaşlanma sebebidir.
  • Glutatyon; kaslarınızı, kalbinizi ve vücudunuzdaki her hücrenin çalışmasını sağlayan enerji kaynağı olan Adenozin trifosfat (ATP)  üretimini destekler.

GlySilk glutatyon sentezini aktif tutar.

İlginizi Çekebilir
Gıda Endüstrisinde İpek