Yeni Nesil Biyoteknoloji Uygulamaların Öncüsüyüz

Saç Bakım Ürünlerinde İpek Protein

Saç, 18 aminoasitten oluşan keratin dokudur. Maruz kaldığı ısı, UV ışınları, oksidanlar ve aşındırıcı temizleyiciler gibi faktörlerle yapısındaki disülfür bağlarının kırılması neticesinde zayıflar ve kırılır.

İdeal bir saç bakım ürününden beklentimiz, parlaklık vermesi, temizlik hissi, uçuşma derecesi (elektriklenmiş saçlar istemeyiz) , kolay şekillendirilebilme ve kalıcı olabilmesi, tarama kolaylığı gibi sıralayabiliriz.

Güzellik belirteci olarak kullanılan sıfatların en yaygını “ipek” cildimizin ve saçımızın temel yapısını oluşturur. Hidrolize edilen ipek proteinleri düşük moleküler ağırlıklarıyla saç bakım ürünlerinde mükemmel uyum sağlar.

Çalışmalar hidrolize ipek proteinin moleküler boyutu sayesinde saç tellerini yumuşattığı ve saç büyümesini artırdığını ortaya koymuşlardır.

Bunun yanısıra film oluşturma özelliğiyle kuru ve hasarlı saçları onarır. Katyonik yapı kazandırılmış Therasilk ® hidrolize ipek proteini hasarlı keratin bölgesine nüfuz ederek onarır. Serbest amino asit yapısıyla kuru ve hasarlı bölgeleri onararak kırılmaya karşı önlem alırken, oligopeptidler saçı boydan boya film şeridi gibi sarmalayarak derinlemesine nemlendirir.

Boyalı saçlarda gerek UV ışınlarına karşı oluşturduğu bariyer sayesinde gerekse keratin dokuyu tutarak saçın boyayı bırakmasını önler ve rengin akmasını geciktirir.

İlginizi Çekebilir
Güneş Koruyucularda İpek Protein
Hassas Ciltlerde İpek Proteini
Neden İpek?
Cildinizde İpek Lüksü